همه چیز درمورد ایمپلنت دندان | آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟

پزشکان به جای پروتز بریج جدیدا از ایمپلنت های دندانی استفاده میکنند. جنس ایمپلنت از تیتانیوم است که پزشک به صورت پیچ در استخوان فک آن را میکارد.
بیماران معمولا از درد ایمپلنت میپرسند؛ اما اگر این ذهنیت را دارید باید اطلاعات خود را در این خصوص گسترش دهید.زمان انجام درمان به فاکتور های زیادی بستگی دارد. برای مثال اگه دندانپزشک پیوند استخوان داشته باشد.
چندین عامل وجود دارد که ممکن است بر مدت زمان لازم برای تکمیل روند درمان شما تأثیر بگذارد. برای مثال، اگر شما نیاز به پیوند استخوان داشته باشید، فرآیند به مراتب طولانی‌تر خواهد شد. شما باید بدانید برای کاشت ایمپلنت زمانی طولانی را باید سپری کنید.

آنچه باید درباره سن مناسب برای ایمپلنت کردن دندان بدانید:

پزشکان سن مناسب ایمپلنت را 18 سالگی می دانند تا اسکلنت صورت رشد خود را انجام دهد. البته باید توجه داشت برای سنین پایین تر نیز پزشکان برای تک دندان این کار را انجام میدهند. اما آن ها پروتز ایمپلنت را بعد از سن 18 سالگی تعویض میکنند.

ایمپلنت فوری چیست؟

پزشکان برای بیمارانی که شرایط استخوانی آن ها خیلی مسائد باشد بلافاصله تاج را به ریشه میکارند. برای انجام این کار شرایطی وجود دارد برای مثال طول و عرض استخوان مناسب باشد. دندانپزشک باید بتواند با نیروی 60 نیوتن ایمپلنت را ببندد بنابراین تراکم استخوان باید مناسب باشد.
دندانپزشکان ایمپلنت فوری را برای 6 دندان انجام میدهند. آن ها در ناحیه خلفی به دلیل افزاش فشار وارده این کار را انجام نمی دهند.

موفقیت ایمپلنت دندانی چقدر است؟

پزشکان در 97% موفق به ایمپلنت دندان میشوند. در 3% این عملیات با شکست رو به رو شده و دندانپزشک ایمپلنت را خارج کرده و دوباره آن را میکارد.دلیل این عدم موفقیت ضربه به ایمپلنت است. اگر بیمار حین کار حرکت داشته باشد فشار وارده به ناحیه باعث جوش نخوردن ایمپلنت میشود.
علت این پدیده وارد شدن ضربه به ایمپلنت دندان است که منجر به تکان خوردن ایمپلنت و جوش نخوردن آن به استخوان میشود. همانطور که میدانیم برای جوش خوردن استخوان باید هیچ حرکتی وجود نداشته باشد بنابراین وارد شدن فشار به ناحیه میتواند منجر به جوش نخوردن ایمپلنت دندان شود.
برای موفقیت بیشتر بهتر است از استعمال دخانیات پرهیز کرده و به بهداشت دهانی اهمیت دهید.

 

همه چیز درمورد ایمپلنت دندان | آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟
5 از 2 رای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *