لمینت دندان چیست؟ | هزینه لمینت دندان چقدر است؟

پزشکان برای اصلاح، فرم دهی، اصلاح طرح لبخند و بهبود سلامت دندان یک لایه هم رنگ دندان روی آن میکشند. این روش به عنوان یکی از متداول ترین رویکردهای درمانی ترمیم زیبایی دندان پزشکی امروزه متقاضیان زیبایی دارد. یکی از دغدغه های افراد مراجعه کننده هزینه ی روشهای زیبایی دندان است.

لمینت دندان چیست؟

لایه هم رنگ دندان که روی دندان کشیده میشود لمینت نام دارد. دندان پزشکان دو نوع لمینیت (سرامیکی و کامپوزیتی) را برای متقاضیان به کار میبرند. لمینت دندان سرامیکی از جنس سرامیکی یا چینی هست که رنگش ثابت بوده و ظاهرش بسیار زیباست.
این لمینیت بعد از قالب گیری در لابراتور توسط پزشک متخصص ساخته میشود. هدف از لمینیت رفع لکه‌ها، تغییر رنگ دندان، اصلاح انحراف تاج دندان و حذف فواصل بین دندانی و مرتب سازی دندانها و بعلاوه ترمیم لب پریدگی دندان است. لمینیت دندان سرامیکی در واقع یک پوسته نازک سرامیکی با قطر نیم میلیمتر بوده که با استفاده از باندهای رزینی بر روی دندان فرد چسبانده میشود. لمینیت دندان کامپوزیتی در مقایسه با مدل سرامیکی، تراش کمتری به دندان داده میشود یا در برخی موارد نیاز به تراش ندارد اما میزان براق بودن و همچنین تنوع رنگی آن بیشتر است.

هزینه لمینت دندان چقدر است؟

لمینیت دندان ازجمله روش های زیبایست که نیازمند ترمیم بوده ؛ فاکتور های مختلفی ازجمله محل کلینیک، اعتبار دکتر و رقابت بازار در قیمت تاثیر میگذارند. در هر حال  مهم ترین عامل در تعیین هزینه، نوع روکشی است که شما انتخاب می کنید.

لمینت دندان چیست؟ | هزینه لمینت دندان چقدر است؟
4.8 از 4 رای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *