بهترین سن در ارتودنسی | لق شدن دندان در ارتودنسی

سوالی که خیلی مراجعه کنندگان میپرسند راجع به بهترین سن ارتودنسی است تا بهترین نتیجه را در زمان کم تر دریافت کنند. ارتودنسی اگرچه باعث زیبایی دندان میشود اما در طول فرایند ارتودنسی بیماران با مشکلاتی ر به رو میشوند از جمله لق شدن دندان که در این متن به این مورد میپردازیم.

بهترین سن در ارتودنسی

سن عمل موثر در زمان قرار گرفتن بریس روی دندان است. اگرچه ارتودنسی در سنین مختلف انجام میشود اما یک زمان مطلوب و مناسبی وجود دارد که باعث کاهش هزینه های مجدد و نتیجه گیری مطلوب می شود. بهترین سن معاینه دندانی 7 سالگی است . که به متخصص این امکان را میدهد که مشکلات فکی را تشخیص دهد و برای درمان و سن مناسب طرح ریزی کند. به این ترتیب وضعیت مشکلات بیمار در آینده به والدین گوشزد می‌شود و اگر قرار است در سن مشخصی، درمانی برای بیمار انجام شود والدین در جریان قرار می گیرند.

آنچه باید بدانید بدانید این است که درمان در سنین نوجوانی سریع تر انجام میشود . با توجه این که رشد در بزرگسالان متوقف شده زمان دستیابی به هدفی که دارند بیشتر است . اگر سن بیمار برای درمان مناسب باشد (که معمولا تعداد کمی را شامل می‌شود)، متخصص ارتودنسی در همان مقطع درمان را آغاز می‌کند و اگر هنوز سن مناسب درمان فرا نرسیده باشد (که تعداد بیشتری از بیماران دارای مشکل فکی را شامل می‌شود) متخصص ارتودنسی زمان مراجعه بعدی را مشخص خواهد کرد.

لق شدن دندان در ارتودنسی:

بیماران بعد از انجام ارتودنسی احساس لق شدگی دارند . باید گفت این احساس کاملا طبیعی است . زیرا پس از سیم کشی دندان ها شرع به حرکت میکند و از جایگاه خود خارج شده و در جایگاه جدید خود قرار میگیرند و این فضا کم کم بسته میشود و دندان سرجای خود ثابت میشود. پس دیگر نگران شل شدگی و لقی دندان های خود نباشید.

درد نیز از عوارض ارتودنسی می باشد. درست است که آستانه درد در افراد متفاوت است، اما شروع این درمان به طور معمول با درد همراه است. درد در روزهای ابتدایی تا زمانی که براکت‌ها تنظیم شوند ادامه خواهد داشت. به این ترتیب فرد در زمان غذا خوردن با مشکل مواجه خواهد شد. استفاده از غذاهای نرم و قرص مسکن می‌توانند در کاهش درد مؤثر باشد.

 

 

 

 

 

 

چه امتیازی می دهید؟
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *