آیا لمینیت به دندان آسیب میرساند؟

سوالی که خیلی از مراجعه کنندگان میپرسند این است که آیا لمینیت به دندانشان آسیب میزند. این مسیله و معایب لمینیت را بررسی خواهیم کرد.

آیا لمینت به دندان طبیعی آسیب می زند؟

برای هر نوع عملیات دندانپزشکی باید به متخصص مجرب و ماهر مراجعه کرد. در صورتی که متخصص از تجربه کافی برخوردار باشد دندان ها آسیب خاصی نخواهد دید. دندانپزشک ابتدا عکس فک و دندان را از بیمار میخواهد و دندان ها را مورد آزمایش قرار میدهد تا از سالم بودن آن ها برای لمینیت اطمینان حاصل کند. در صورت تشخیص پزشک به مناسب نبودن لمینت برای شما پزشک معمولا گزینه های دیگری مانند ونیر کامپوزیت، باندینگ، ارتودنسی، سفید کردن و یا فقط تراشیدن دندان ها را به شما پیشنهاد میکند. نکته مهم دریافت اطلاعات کافی درباره تمام این گزینه هاست تا بتوانید بهتر تصمیم گیری کنید. اما در هر صورت لمینت دندان‌ها تا حدی بر اثر تراش آسیب می‌بیند و در هر بار بازسازی لمینت، این آسیب‌ها بیشتر می‌شود.

معایب لمینت دندان

دندانپزشک برای ساخت لمینت باید زمان زیادی را صرف کند در نتیجه زمان انجام لمینت حداقل یک هفته به تعویق میفتد. لمینت ها با وجود استحکام زیادشان میتوانند شکننده باشند. از وارد رفشار زیاد مانندخوردن ناخن ها، جویدن یخ یا باز کردن شیشه های نوشیدنی با لمینت هایتان بای خودداری کنید.اما مشکل این لمینت این است که بعد از مدتی دندان‌ها مجددا تغییر رنگ می‌دهند و برای بهبود نمای ظاهری دندان، نیاز به بازسازی است.

 

 

آیا لمینت به دندان طبیعی آسیب می زند؟

 

مزیت های لمینت دندان

از آنجایی که لمینت برای هر فرد به طور مجزا و شبیه دندان وی ساخته می شود پس تشخیص تفاوت لمینت و دندان طبیعی تقریبا غیر ممکن است. برخلاف دندان های طبیعی، لمینت ها به دلیل اینکه از موادی با تکنولوژی بالا ساخته شده اند در مقابل لکه های چای و قهوه و دود سیگار مقاوم هستند.

لمینت ها می توانند تیره ترین دندان ها را که حتی در برابر دیگر فرآیند های سفید سازی مقاومت کرده اند، بسیار سفید کنند. حتی ممکن است برای مشکلاتی مثل دندان های کج روی هم رفته و فواصل کم دندان ها لمینت پیشنهاد شود.

معایب

 

چه امتیازی می دهید؟
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *