ونیر کامپوزیت | کامپوزیت سرامیکی

سوالی که 90% مراجعه کنندگان از ما می پرسند این است که ونیر کامپوزیت بهتر است یا لمینت.در این متن به تفاوت های این دو میپردازیم.

موارد کاربرد ونیر کامپوزیت وکامپوزیت سرامیکی

  • ونیر کامپوزیت : دندانپزشک برای اصلاح سریع طرح لبخند و تغییر تعداد جزیی دندان از ونیر کامپوزیت استفاده میکند.
  • لمینت سرامیکی: برای اصلاحات اساسی با ماندگاری بالا از لمینت سرامیکی استفاده میشود. این روش دندان ها را بسیار سفید می کند.

ونیر کامپوزیت را به آسانی می توان حذف نمود. جایگزینی ونیر کامپوزیت جدید با قدیمی به آسانی انجام شده و بدون آسیب رساندن به دندان ها انجام می شود.

ونیر کامپوزیت قوی تر است یا لمینت سرامیکی؟

لمینت سرامیکی از استحکام بیش تری برخوردار هستند و در نتیجه احتمال صدمه دیدن آن ها کمتر است.با این حال نمی توان مانند ونیر کامپوزیت آن ها را تعمیر کرد و باید جایگزین شود که جایگزینی آن با هزینه زیادی قبل انجام است.

لمینت سرامیکی نسبت به ونیر کامپوزیت حساسیتش نسبت به رنگ پذیری کم تر بوده و کم تر لک میشود. اگر چه این نوع لمینت نیز نیازمند مراقبت بوده و بعد از خوردن چای و قهوه و سیگار باید دندان شست وشو داده شود. نکته قابل توجه این است که در روش ونیر کامپوزیت مینای دندان نیاز به تراشیدن ندارد و مواد کامپوزیت مستقیما روی دندان قرار میگیرد. در حالی که در لمینت سرامیکی باید دندان مقداری تراشیده شود که این باعث آسیب رساندن به دندان می شود.

 

ونیر کامپوزیت | کامپوزیت سرامیکی
5 از 2 رای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *