ارتودنسی دندان در کرج

کدام دندانپزشکی در کرج خدمات ارتودنسی دندان را انجام میدهد؟

دندانپزشکی در کرج شامل خدمات گوناگون و متنوعی میباشد که یکی از آنها ارتودنسی دندان است. ارتودنسی دندان به معنی مرتب کردن و ردیف کردن دندان ها میباشد. درمان ارتودنسی نسبت به سایر درمان های دندانپزشکی مدت طولانی تری را به خود اختصاص میدهد. هر چه سن متقاضی کمتر باشد طول درمان کمتر میشود بهترین زمان معاینه دندان ها برای انجام ارتودنسی 6 سالگی میباشد هرچند که در سنین بالاتر هم میتوان از درمان ارتودنسی بهره برد.

ارتودنسی دندان به بخش های زیر تقسیم میشود:

  • ارتودنسی ثابت: رایج ترین نوع ارتودنسی دندان، ارتودنسی ثابت است در این روش قطعه های کوچکی به نام براکت توسط مواد دندانپزشکی روی دندان چسبانده میشود. این براکت ها توسط سیم ها و کش های مخصوص سفت میشوند و بعد از مدتی دندان ها به سمت مورد نظر سوق داده میشوند.

ارتودنسی دندان در کرج

  • ارتودنسی متحرک: این روش ارتودنسی دندان برای درمان مشکلات جزئی دندان و یا انحراف کم دندان ها استفاده میشود. در این روش از فک بالا و پایین بیمار قالب های مخصوص گرفته میشود و پلاک های مخصوصی برای دندان ها ساخته میشود. این روش ناهنجاری های استخوانی فک را هم اصلاح میکند. این روش مزایای خاص خودش را دارد به طور مثال بیمار خودش به تنهایی میتواند پلاک ها را در حین غذا خوردن و یا هنگام استفاده از نخ دندان بیرون بیاورد و مجددا سر جایش قرار دهد.

ارتودنسی دندان در کرج

گرچه ارتودنسی دندان یک درمان اجباری نیست و حالت اضطرار ندارد، یعنی در واقع با انجام ندادن ارتودنسی زندگی بیمار به خطر نمی افتد، ولی انجام آن صد در صد به بهبود کیفیت زندگی بیمار کمک میکند. داشتن دندان های مرتب به طور قطع میتواند در افزایش اعتماد به نفس فرد تاثیر مثبت داشته باشد.

دندانپزشکی نگین دنت مفتخر است با ارائه بهترین خدمات دندانپزشکی در زمینه ارتودنسی دندان به همشهریان خود در سطح کرج خدمت کند و عنوان دندانپزشکی خوب در کرج را از آن خود کند.

پانوشت: ارتودنسی دندان، ارتودنسی دندان در کرج، خدمات دندانپزشکی در کرج در مطب دندانپزشکی نگین

ارتودنسی دندان در ویکیپدیا

کدام دندانپزشکی در کرج خدمات ارتودنسی دندان را انجام میدهد؟
5 از 1 رای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *